Manga Miauti

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Manga Miauti
Manga Miauti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In jos
Elena
Elena
Membru N - I
Inscris : 16/10/2020
Nr. Mesaje : 3

Vorbeşte "încet", întreabă cu atenţie! Empty Vorbeşte "încet", întreabă cu atenţie!

16.10.20 13:56
Reputaţie mesaje: 100% (1 voturi)
Seară bună. Dacă mesajul este incoerent, vă rog să mă scuzaţi, pentru că la mine în casă tocmai au năvălit hunii şi tătarii.

Numele meu de user este Elena. Este şi unul din prenumele mele din buletin. În ceea ce priveşte "buletinul" forumurilor acesta e plin de bile negre.

Sunt veteran pe forumuri: din 2006. Primul forum pe care m-am înscris era dedicat anime-urilor.

Sunt fan înrăit filme şi seriale coreene sau chinezeşti. Am citit o listă lungă de cărţi când aveam ochii buni. De aceea îmi pare rău pentru scrisul mai mare.

Anime-uri am văzut o listă lungă pe când era canalul Animax. Primul văzut a fost Inuyasha la acel canal. În realitate, primul anime – pe atunci nu ştiam că se numeau anime-uri – a fost la TVR1 sau 2 (nu mai ştiu exact) şi s-a numit Sailor Moon.

Am colaborat o perioadă la traduceri pentru seriale coreene. Îmi place să fac rpg. Rpg "joc" de prin anul 2008 sau 2010. Ascult muzică clasică în general, uneori jazz şi mai nou am ascultat câteva melodii k-pop.

Dacă mai aveţi ceva nelămuriri sau lucruri de aflat, întrebaţi cu grijă.

Miauti apreciază acest mesaj

Miauti
Miauti
㊙️ Administrator
㊙️ Administrator
Inscris : 08/01/2009
Nr. Mesaje : 978
https://miauti.blogspot.com/

Vorbeşte "încet", întreabă cu atenţie! Empty Re: Vorbeşte "încet", întreabă cu atenţie!

18.10.20 1:57
Bine ai venit pe umilul si fantomaticul forum Miauti ! Ce as putea sa te intreb !? Nici nu stiu ... sa ai o sedere placuta si sa postezi cand doresti tu aj

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mina Tepes
Mina Tepes
❌ Membru III
❌ Membru III
Inscris : 10/08/2020
Nr. Mesaje : 82
https://linktr.ee/Miauti

Vorbeşte "încet", întreabă cu atenţie! Empty Re: Vorbeşte "încet", întreabă cu atenţie!

18.10.20 2:12
Bine ai venit Elena !
Primul anime difuzat pe TVR 1 sau 2 nu era Candy Candy ? sau anime-ul cu rulota zburatoare ?

Oricum ce te-a facut sa te scri pe acest forum ?
Si ce gen de carti citesti si care este cartea favorita ?
Elena
Elena
Membru N - I

18.10.20 3:29
Nu ştiu ce anume m-a făcut să mă înscriu. Cred că impulsul de a nu fi singură, ci cu cineva, indiferent unde se află cineva-ul acela.

N-aş putea spune că am un gen favorit, ştiu doar că nu am citit cărţi horror, cu vampiri sau paranormal. Pentru o idee mai bună:
─ prima carte citită: La răscruce de vânturi.

Au urmat cărţi precum: Shogun, Cei trei muşchetari, Laleaua neagră, După 40 de ani, ciclul Jules Verne, Amintiri din copilărie, cărţi de Sandra Brown, Maitreyi, Till Ulenspiegel, Singur pe lume (la care am plâns efectiv) şi alte cărţi.

Miauti apreciază acest mesaj

Miauti
Miauti
㊙️ Administrator
㊙️ Administrator
Inscris : 08/01/2009
Nr. Mesaje : 978
https://miauti.blogspot.com/

18.10.20 7:28
Siner nu stiu daca o sa ti placa forumul acesta (pentru ca pe mine nu ma atrage in general forumurile) pentru ideea care o am in cap si as vrea sa fie un forum de pareri, de discutii interesante, ceea ce majoritatea nu vor asa ceva. O sa gasesti doar 1 singur 'joc' forumist. Subiectele existente si care nu am dorit sa le sterg , sunt de cand forumul MIauti se numea Otakus.

Ce as putea spune este ca nu exista "sectiunea arhive" iar sectiunea de spamuri "discutii generale" va fi sterse de fiecare data cand va fi nevoie. Asa ca majoritatea nu se va baza pe nr de postari ag

Intrebare: Citesti manga-uri ? sidaca DA ce gen de manga citesti si ce top 5 manga-uri favorite ai ?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Elena
Elena
Membru N - I

18.10.20 12:15
Din păcate nu citesc manga. Nu am citit niciodată, iar acum, din cauza ochilor nu aş mai putea citi nici să vreau. Nu mă descurc deloc cu scrisul mic.
Hanamura
Hanamura
✨ M-IAUT
✨ M-IAUT
Inscris : 18/07/2020
Nr. Mesaje : 290
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

20.10.20 3:12
Bine ai venit alaturi de noi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]!
Continut sponsorizat

Sus
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum